Romantiskās mūzikas koncerts „Que sera, sera“

16.03.2024

16. martā plkst.18.00, pavasari sagaidot, Bauskas pilī romantiskās mūzikas koncerts „Que sera, sera”, kurā 20. gadsimta skatuves dīvu melodijas godinās dziedātāja Elza Rozentāle un ģitārists Gints Smukais.

 

Koncertā skanēs dziesmas, kas bijušas ikonisko skatuves dīvu repertuārā. Dzirdēsiet Sofijas Lorēnas, Bridžitas Bordo, Dorisas Dejas, Aino Bāliņas un citu mākslinieku dziesmu interpretācijas balsij un ģitārai.  Mākslinieki koncertam izvēlējās nosaukumu „Que sera, sera” (lat.val. Kam jānotiek, tas notiks). Dziesma ar šo nosaukumu kļuvu populāra 20. gs. vidū, kad to izpildīja amerikāņu aktrise un dziedātāja Dorisa Deja. Tā dziedāta spāņu, franču, itāļu un portugāļu valodās. Koncertā dzirdēsiet dažādas dziesmas šo valodu skanējumā.

 

Veidojot šī koncerta programmu, Elza Rozentāle un Gints Smukais vēlējās, lai balss un ģitāra rada dejojamu un pacilātu noskaņojumu. Ginta Smukā ģitāras spēlēšanas tehnika, kas rada ļoti ritmisku un detaļām pilnu skanējumu, ir patiesi piemērota šai programmai. Savukārt Elza Rozentāle, izdziedot šo koncerta programmu, izbauda aizmiršanos izsmalcinātībā un pārlaicīgajā valdzinājumā.

 

Elza Rozentāle klausītājiem ir pazīstama ar koķeti sievišķīgo un silto tembru. Dziedātāja  ir jau ilggadēji pierādījusi sevi uz cabaret skatuves, etnodžeza projektos un TV šovā „Izklausies Redzēts”, kur parādīja savas spējas mainīt balsi, pielāgojot to dažādiem mūzikas žanriem.

 

Gints Smukais ir pazīstams ar savu pilnskanīgo ģitāras toni un perkusīvo pirkstu spēlēšanas tehniku (percussive fingerstyle).  Viņš uzstājas viens ar savu mūziku, kā arī, sadarbojoties ar mūziķiem populārās un akadēmiskās mūzikas vidē, piemēram, Jāni Aišpuru, Kristīnu Prauliņu, „Musiqq”, „Latvian Voices”, kori „MASKA”,  ģitārisu Rihardu Lībieti.Šis koncerts nebūs tikai muzikāls priekšnesums un veltījums leģendām, bet arī svētki pavasarim un mūsu pašu skaistākajām atmiņām, dzīves mirkļiem, kuros šīs melodijas nemanot skan fonā un iedvesmo.

 

Biļetes cena 20 EUR Bauskas pils muzeja kasē. Rezervēt biļetes var, zvanot  pa tālr. 63922280 vai 20011880. Rezervētās biļetes jāizpērk ne vēlāk kā 30 min. pirms pasākuma.

Biļetes var iegādāties arī Biļešu paradīze” kasēs. Biļetes cena 21 EUR. 

Pasākums var tikt filmēts un fotografēts. Pasākuma laikā iegūtie video un foto materiāli var tikt izmantoti Bauskas pils muzeja publicitātes vajadzībām.