VIII Kurzemes - Zemgales hercogu Ketleru laika mūzikas un mākslas festivāls “Vivat Curlandia!”.

2023-07-15 - 2023-07-16

15. un 16. jūlijā ikvienam ir iespēja dāvāt sev tālu gadsimtu svētku sajūtu VIII Kurzemes­ - Zemgales hercogu Ketleru laika mūzikas un mākslas festivālā “Vivat Curlandia!”.


Ar šādu nosaukumu festivāls ir pazīstams kopš 2016. gada, kad pēc paveiktajiem vērienīgajiem restaurācijas darbiem Bauskas pilī atgriezās senās mūzikas festivālu gars, kas pirmo reizi šeit iemājoja pirms 30 gadiem. Toreiz, 1993.gadā, ritēja 550. gads, kopš rakstītos avotos pirmo reizi bija minēta Livonijas ordeņa pils Bauskā. Šo jubileju muzeja darbinieki vēlējās svinēt ar senās mūzikas koncertiem Bauskas pilī un ar šo ideju vērsās pie Senās Mūzikas centra Rīgā, ko tolaik vadīja Dr. art. Boriss Avramecs un Solvita Sējāne. Tas bija sākums pirmajam senās mūzikas festivālam ne vien Bauskā, bet arī Latvijā. Kopš tā laika festivāls ir kļuvis par tradīciju.


Festivālu organizē Rīgas Senās Mūzikas centrs sadarbībā ar Bauskas novada pašvaldību, Bauskas pils muzeju un Bauskas Kultūras centru. Šogad divu dienu laikā Bauskas pilī,Bauskas Kultūras centrā un Bauskas Sv. Gara baznīcā izskanēs 9 senās mūzikas koncerti, īpaši mazajiem klausītājiem veltīts bērnu rīts “Senie mūzikas instrumenti” un festivāla “Vivat Curlandia!” gaidītākais notikums – operas uzvedums vēsturiskajā sveču apgaismojumā. Šī gada festivāls klausītājiem piedāvā izbaudīt Žana Batista Lullī operu Acis et Galatee (1686).

 

 Biļetes aicinam iegādāties SIA "Biļešu paradīze" kasēs