IX Paukošanas turnīrs "Ius Gladii jeb Zobena tiesības"

17.08.2024

Sestdienā, 17. augustā, Bauskas pilī jau devīto reizi notiks floretes un špagas paukošanas turnīrs “Ius gladii jeb Zobena tiesības".

 

Šī tradīcija Bauskas pilī aizsākās 2014.gadā un šo gadu laikā ir pārvērtusies par lielākajiem svētkiem Bauskas pilī.  Šis paukošanās turnīrs ir vienīgais visā Baltijā, kas notiek šādā vēsturiskā vietā, ar turnīram raksturīgām ceremonijām. Starp cīņām skatītāji tiek izklaidēti ar dažādiem priekšnesumiem, atbilstoši 17. gadsimta sākuma turnīra noteikumiem. Turnīrs veidots sadarbībā ar Latvijas paukošanas federāciju un, lai arī notiekošās cīņas nav iekļautas oficiālo paukošanas sacensību grafikā, tās ir prezentāciju sacensības, kur mijiedarbojas mūsdienu sporta cīņa ar vēsturisko vidi, sniedzot apmeklētājiem ieskatu gan mūsdienu paukošanas sporta veidā, gan parāda vēsturisko turnīru būtību. Bauskas pils turnīrs notiek katru gadu un uzvarētājs saņem ceļojošo balvu - zobenu un ķiveri, kurās ikreiz iegravē uzvarētāju vārdus. Visu gadu balva glabājas pie uzvarētāja.

 

Plašāka informācija par norisi būs zināma vēlāk. Lūdzu sekojiet jaunumiem Bauskas pils sociālo tīklu vietnēs @pilsmuzejs Facebook un @bauskaspils Instagram. Uzzināt par pasākumu var arī zvanot: tālr.nr. 63922280, 20011880 , vai rakstot e-pastu e-adresei bauskaspils@bauskasnovads.lv.