Ziemassvētku koncerts

2022-12-22 - 2022-12-22

Ceturtdien, 22. decembrī plkst. 19.00 Bauskas pilī notiks ģitāristu dueta “Bague Duo” un šarmantās dziedātājas Aijas Vītoliņas koncerts. Tā būs tikšanās mūzikā pašā Ziemassvētku priekšvakarā, baudot smeldzes piepildītās un sirsnīgās melodijas no mūziķu repertuāra.

 

“Bague Duo” – kopprojekts, ko izveidojuši viens no Latvijas labākajiem ģitāristiem Aivars Hermanis un muzikālajās aprindās jau ievērību guvušais jaunākās paaudzes mūziķis Ēriks Upenieks – ģitārists, komponists un aranžētājs.

Dueta nosaukumu mūziķi ir atvasinājuši no katalāņu mūzikas instrumentu darbnīcas H.Bague vārda, jo gan Aivars, gan Ēriks spēlē tur izgatavotas akustiskās ģitāras. Bague katalāņu valodā nozīmē – gredzens. Šo terminu lieto gan arhitektūrā, gan juveliermākslā. Tikpat daudznozīmīga ir mūzika, ko atskaņo latviešu ģitāristu duets, kuru spēles stils balstīts flamenko un Latīņamerikas džeza tradīcijās. Un likumsakarīgi, ka viņu kompozīcijas šķiet spāniskas saules un baudpilnas dzīves uztveres uzlādētas.

“Bague Duo” izpildījumā koncertā skanēs populāras Ziemassvētku melodijas, instrumentālās kompozīcijas no Aivara Hermaņa solo albumiem “Mans laiks” un “Liepājas iela”, no albuma “Bague Duo”, kā arī R. Paula, V. A. Mocarta, Džona Lenona, Čika Korea, Astora Pjacollas un citu autoru melodiju apdares.

Koncerta programmā piedalās arī īpašā viešņa,samtainās balss īpašniece Aija Vītoliņa, kura izpildīs dziesmas dažādās valodās un stilos. Klausītājiem būs iespēja baudīt gan maz zināmās, taču aizkustinošās flamenko balādes no pasaulslavenās ladino stila izpildītājas Jasmin Levi repertuāra, gan Latvijā populāru autoru skaņdarbus.

“Aija, apveltīta ar spāņu temperamentu, lieliski dzied flamenko/ladino balādes. Viņu pavadīt vienmēr ir svētki! Ar prieku kopā ar Ēriku to darīsim arī Bauskā,” tā par savu skatuves partneri saka Aivars Hermanis.

 

Biļetes var iegādāties Bauskas pils muzeja kasē darba laikā – otrdiena- svētdiena no 11 līdz 17, un rezervēt pa tālr. 63923793, 63922280, 20011880 vai e-pastu: bauskaspils@bauska.lv

Biļetes cena 20,- eiro.

 

Koncerts notiek vienā daļā, apm. 1,5 h